Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salarii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salarii

Cu respect va rugam sa ne spuna si noua , cam ce salariu trebuie sa ia administratorul si presedintele (orientativ), intr-o asociatie de proprietari cu 140 de apartamente. Sa fie totusi ceva onorabil, pentru niste oameni care isi fac treaba chiar foarte bine. Va multumesc.
Va multumesc pentru comentarii,cred ca 800 rom cat ia administratorul,care este si casier, este un salariu brut destul de mic. Trebuie sa inteleaga si domnii locatari ai asociaiei, ca nimeni nu mai lucreaza pentru acesti bani. Este totusi o raspundere.
Pentru administratorul si casierul nostru (impreuna), asociatia (aprox 140 apartamente) cheltuie peste 2000 lei (cu toate contributiile...) iar cei doi ramana in mana cu aprox. 1400 lei.
Administratorul este prezent zilnic si intervine la oirice ora si in orice zi indiferent ca e sarbatoare sau nu.
Casierul are program de incasari de 5 zile pe saptamana (L-V) din care trei a cate 2 ore si 2 a cate 4 ore de lucru.
La o asociatie mica ( o scara cu 21 de apartamente) aveau un administartor ce incasa doar o singura zi pe saptamna timp de o ora. In rest indeplinea si celelalte atributiuni (liste...), unele chira in aceeasi ora de incasari si intervenea oricand daca era solicitat. Pentru asta primea salariu de 600 lei/luna.