Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizatie constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizatie constructie

prin art. 33 din OUG nr 138/2004 modif prin legea nr 269/2015 se face o derogare de la art 7 alin 1 lit b din legea 50/1991

- terenurile se pot identifica prin nr de tarla si de parcela

intrebare: mai exact ce documente se pot folosi in acest scop
Pentru autorizatie construire va trebuie Carte funciara, adica intabulare.
cum am spus, prin modif adusa legii 138/2004, terenurile cuprinse in amenajarile de imbunatatiri funciare, care nu sunt inscrise in evidentele de cadastru si carte funciara, se pot identifica prin numarul de tarla si de parcela, prin titlu de proprietate si proces-verbal de punere in posesie, precum si prin orice alta modalitate de identificare prevazuta de lege