avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... L;EGISLATIE ITALIANA
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

L;EGISLATIE ITALIANA

cine are varianta in limba romana a DPR. 445 / 2000 - ITALIA , ma intereseaza cu precadere art .46 ,47 76

sau cine ma poate ajuta cu un site unde pot gasi legi ale republ;icii italia
Ultima modificare: Joi, 23 Iulie 2009
ENGFULL, utilizator
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ciacciariello , Consilier juridic 15:01, 3 August 2009
google dpr 445/2000 eu le am in italiana,dar cred ca le puteti gasi si pe google
nu stiu daca acum iti mai sunt de folos insa iata cateva site-uri de legislatie italiana pe care eu le folosesc:
pentru jurisprudenta:
[ link extern ]

pentru norme:
[ link extern ] /
[ link extern ] /

Mult succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept international penal ContSters47264 ContSters47264 Dragi colegi, printre dvs. se afla , asa cum imi imaginez , si pasionati ai acestei ramuri de drept. M-ar intresa daca putem dezbate din cand in ... (vezi toată discuția)
Legislatia drogurilor aleszia aleszia In afara de legea nr. 143/2000, ce alte legi reglementeaza traficul si consumul ilicit al drogurilor ? Am dat un search pe google ... insa nu cred ca am gasit ... (vezi toată discuția)
Examen traducãtor minavasile minavasile Buna, am sa dau incurand examen pentru a deveni traducator autorizat de limba italiana, va rog daca este posibil sa imi trimiteti pe e-mail cateva modele de ... (vezi toată discuția)