Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... L;EGISLATIE ITALIANA
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

L;EGISLATIE ITALIANA

cine are varianta in limba romana a DPR. 445 / 2000 - ITALIA , ma intereseaza cu precadere art .46 ,47 76

sau cine ma poate ajuta cu un site unde pot gasi legi ale republ;icii italia
ENGFULL, utilizator
google dpr 445/2000 eu le am in italiana,dar cred ca le puteti gasi si pe google
nu stiu daca acum iti mai sunt de folos insa iata cateva site-uri de legislatie italiana pe care eu le folosesc:
pentru jurisprudenta:
[ link extern ]

pentru norme:
[ link extern ] /

Mult succes!