Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa Postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa Postului

Buna ziua , am si eu o nelamurire ..

In fisa postului la capitolul I. Denumirea postului : Lucrator gestionar - Sef schimb
III. Cod si definire post (C.O.R.) : 413111

COR : 413111 Lucrator gestionar
COR : 132234 Sef schimb

Intrebarea mea este : pot avea cumul de functii ? trecute doar in fisa postului , si fara a avea doua contracte pentru fiecare din cele doua functii ?.

Catza, utilizator
Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariul corespunzator pentru fiecare dintre acestea.

Puteti avea cumul de functii, dar pentru fiecare trebuie sa aveti o fisa a postului separat ,in opinia mea.
Tocmai asta nu am inteles exact pana acuma .
Mentionez ca doar in fisa postului este trecut : Lucrator Gestionar - Sef schimb
In contractul Individual de munca este specificat la Functia/meseria : Lucrator gestionar , COD 413111
Pentru cea de-a doua functie , trebuie incheiat un nou c.i.m.