avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa Postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa Postului

Buna ziua , am si eu o nelamurire ..

In fisa postului la capitolul I. Denumirea postului : Lucrator gestionar - Sef schimb
III. Cod si definire post (C.O.R.) : 413111

COR : 413111 Lucrator gestionar
COR : 132234 Sef schimb

Intrebarea mea este : pot avea cumul de functii ? trecute doar in fisa postului , si fara a avea doua contracte pentru fiecare din cele doua functii ?.


Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Noiembrie 2015
Catza, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:13, 28 Noiembrie 2015
Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariul corespunzator pentru fiecare dintre acestea.

Puteti avea cumul de functii, dar pentru fiecare trebuie sa aveti o fisa a postului separat ,in opinia mea.
Tocmai asta nu am inteles exact pana acuma .
Mentionez ca doar in fisa postului este trecut : Lucrator Gestionar - Sef schimb
In contractul Individual de munca este specificat la Functia/meseria : Lucrator gestionar , COD 413111
Pentru cea de-a doua functie , trebuie incheiat un nou c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului 27George 27George Buna ziua Numele meu este George si am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns concret cu privire la corectitudinea unei FISE DE POST si efectul acesteia la ... (vezi toată discuția)
Cor vs cnfpa ContSters75393 ContSters75393 Buna ziua.Am si eu o nelamurire si in rindurile de mai jos o sa va descriu situatia urmatoare:o persoana urmeaza niste cursuri organizate de CNFPA si obtine o ... (vezi toată discuția)
Functii conform c.o.r. gheorghe.stanoiu gheorghe.stanoiu Buna ziua! Am o problema si as dori sa ma consult asupra legalitatii urmatorului lucru: -in 2007 unui angajat i s-a intocmit un aditional la contractul ... (vezi toată discuția)