avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general STAMPILA LA CONTABIL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

STAMPILA LA CONTABIL

DE CE CONTABILUL DORESTE O STAMPILA LA EL??? CE VREA SA FACA EL CU STAMPILA FIRMEI MELE?
Daca am apelat la o firma de contabilitate si semnez un contract de colaborare presupun sau de prestari servicii, de ce nu utilizeaza stampila firmei sale proprii pentru ca asa ar fi normal sa isi asume responsabilitatea muncii sale, intrucat eu, nefiind contabil, dar lasandu-i stampila ma pot trezi cu surprize. Care sunt pericolele ce ma pasc daca ii las stampila??? Este legal si normal ca o stampila sa stea la el???? va rog sa ma ajutati cu un raspuns avizat.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Iael , utilizator 11:58, 26 August 2009
Magda Staicu a scris:

am intilnit situatii in care am avut urmatorul dialog :
- Aaaa, n-ati stampilat! :rtfm:
- Ma scuzati , am uitat sa fac asta ! Ce-i de facut ?:">
- Semnati si scrieti " valabil fara stampila " !B-)
- :O:



#-o
Am intalnit si eu aceasta situatie. Este penibil, iti faci nervi dar nu ai ce face !
Eu am intalnit doar mentiunea:"VFS" =D>
davideg a scris:

Eu am intalnit doar mentiunea:"VFS" =D>



:O Ideal, chiar imi place !
Rabdare, cat cuprinde. ;)
:) Pe stampila pentru firma de contabilitate mentionati "CONTABILITATE" si se poate face ovala ca sa nu fie probleme, eu asa am de la toti clientii mei. Oricum pentru ce nu semnati nu raspundeti, deci nu vad rostul temerilor dumneavoastra.
Daca mentiunea "valabil fara stampila " este acceptata , de ce nu se foloseste aceasta in orice situatie ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este obligatorie stampilarea contractelor? ContSters60018 ContSters60018 Buna ziua, vreau sa stiu daca este obligatorie stampilarea contractelor in general si ce text de lege reglementeaza asta. (vezi toată discuția)
Pot fi dat in judecata daca am restante de peste 3 luni? florenta_22 florenta_22 La noi s-a schimbat administratia,persoana respectiva nu este calificata,majoritatea locatarilor sunt nemultumiti de dansa. 1. Am platit intretinerea si pe ... (vezi toată discuția)
Stampila anitsirc anitsirc SRL proaspat infiintat. [b]De cate stampile am nevoie? Care sunt rehulile de care trebuie sa tin cont in alegerea designului stampilei? Exista firme ... (vezi toată discuția)