Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general STAMPILA LA CONTABIL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

STAMPILA LA CONTABIL

DE CE CONTABILUL DORESTE O STAMPILA LA EL??? CE VREA SA FACA EL CU STAMPILA FIRMEI MELE?
Daca am apelat la o firma de contabilitate si semnez un contract de colaborare presupun sau de prestari servicii, de ce nu utilizeaza stampila firmei sale proprii pentru ca asa ar fi normal sa isi asume responsabilitatea muncii sale, intrucat eu, nefiind contabil, dar lasandu-i stampila ma pot trezi cu surprize. Care sunt pericolele ce ma pasc daca ii las stampila??? Este legal si normal ca o stampila sa stea la el???? va rog sa ma ajutati cu un raspuns avizat.
Multumesc.
Magda Staicu a scris:

am intilnit situatii in care am avut urmatorul dialog :
- Aaaa, n-ati stampilat! :rtfm:
- Ma scuzati , am uitat sa fac asta ! Ce-i de facut ?:">
- Semnati si scrieti " valabil fara stampila " !B-)
- :O:

#-o
Am intalnit si eu aceasta situatie. Este penibil, iti faci nervi dar nu ai ce face !
Eu am intalnit doar mentiunea:"VFS" =D>
davideg a scris:

Eu am intalnit doar mentiunea:"VFS" =D>

:O Ideal, chiar imi place !
Rabdare, cat cuprinde. ;)
:) Pe stampila pentru firma de contabilitate mentionati "CONTABILITATE" si se poate face ovala ca sa nu fie probleme, eu asa am de la toti clientii mei. Oricum pentru ce nu semnati nu raspundeti, deci nu vad rostul temerilor dumneavoastra.
Daca mentiunea "valabil fara stampila " este acceptata , de ce nu se foloseste aceasta in orice situatie ?