Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Autorizatie de construire pentru reparatii, ...
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Autorizatie de construire pentru reparatii, reamenajari interne

As dori sa stiu daca este nevoie de solicitarea unei autorizatii de constructie pentru lucrari de reamenajare interioara a locuintei, fara modificari de structura.
Daca modificarile nu afecteaza structura de rezistenta a imobilului nu este necesar realizarea de proiect tehnic si solicitarea autorizatie constructie,certificat de urbanism