Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional

Pot incheia actul aditional si pe data de 20 ale lunii, chiar daca el isi produce efectele incepand cu data de 01 ale lunii sau este obligatoriu tot ca pe data de 01 sa se se incheie acest act aditional?
Orice modificare a unuia dintre elementele prevazute la art.17 alin. (3) C.mun. in timpul executarii contractului individual de munca impune incheierea unui act aditional la contract, intr-un termen de 20 de zile lucratoare de la data aparitiei modificarii, cu exceptia situatiilor in care o asemenea modificare este prevazuta in mod expres de lege.

Prin urmare, puteti incheia in data de 20 un act aditional la c.i.m. care sa-si produca efectele de la data de 01 a lunii respective.
~ Conținut șters la cerere ~