Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... HG867/2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

HG867/2015

Buna seara,sunt angajat in functia de maseur in compartimentul specialitate medicala la un Camin pentru Persoane Varstnice si in HG867/2015 la personalul de specialitate functia de maseur nu se mai regaseste,doar cea de fiziochinetoterapeut si kinetoterapeut,pot ramane angajat in continuare avand in vedere ca maseurul face partea din subgrupa tehnicieni si asistenti in fizioterapie?
Actul normativ mentioneaza ca "Personalul de specialitate poate fi:". In acest sens, opinia mea este ca puteti ramane in functia de maseur.