Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa Moinesti, cf. Legii nr. 10.

Va supun atentiei un Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa Moinesti, cf. Legii nr. 10.

Actele doveditoare ce formeaza dosarul de revendicare au fost întocmite în conformitate cu prevederile art. 16 alin (2) din O.U.G. nr. 81/2007 pentru îndeplinirea procedurii de acordare a despagubirilor aferente imobilelor preluate in mod abuziv, urmând a fi înaintate catre Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despagubirilor Bucuresti, conform art. 16 alin.(1) din Titlul VII din Legea nr. 247/2005 privind reforma în domeniile proprietatii.

Dosarul (Dosar 1291/2001, întocmit in baza Notificarii nr.14/E/06.06.2001) se afla in prezent la ANRP BUCURESTI
Persoanele care doresc să obţină informaţii despre stadiul dosarului/dosarelor de despăgubire se pot inscrie in audienta sau pot timite petiţii, memorii, sesizări, prin poştă, pe adresa: Calea Floreasca nr. 202, sector 1, Bucuresti sau prin poşta electronică, la adresele menționate la sectiunea ”Contact”, de la adresa [ link extern ]