avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa Moinesti, cf. Legii nr. 10.

Va supun atentiei un Dosar despagubiri materiale pentru teren 1000 mp+casa Moinesti, cf. Legii nr. 10.

Actele doveditoare ce formeaza dosarul de revendicare au fost întocmite în conformitate cu prevederile art. 16 alin (2) din O.U.G. nr. 81/2007 pentru îndeplinirea procedurii de acordare a despagubirilor aferente imobilelor preluate in mod abuziv, urmând a fi înaintate catre Secretariatul Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despagubirilor Bucuresti, conform art. 16 alin.(1) din Titlul VII din Legea nr. 247/2005 privind reforma în domeniile proprietatii.

Dosarul (Dosar 1291/2001, întocmit in baza Notificarii nr.14/E/06.06.2001) se afla in prezent la ANRP BUCURESTI
Cel mai recent răspuns: sch , utilizator 02:56, 4 Decembrie 2015
Persoanele care doresc să obţină informaţii despre stadiul dosarului/dosarelor de despăgubire se pot inscrie in audienta sau pot timite petiţii, memorii, sesizări, prin poştă, pe adresa: Calea Floreasca nr. 202, sector 1, Bucuresti sau prin poşta electronică, la adresele menționate la sectiunea ”Contact”, de la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplata valorii pamantului in urma unei expertize WHITE 79ROSE45 WHITE 79ROSE45 am avut pamant intr-un sat din apropierea orasului in care locuiesc,primaria de acolo se folosea de el,si de aceea am vrut sa-l vand.in urma unei expertize ... (vezi toată discuția)
Aplicarea oug nr. 81/2007 IRINA ANGELA IRINA ANGELA Buna ziua Am o problema si sper sa ma ajutati. In anul 2001 am depus la Prefectura Judetului Vrancea notificarea nr. 526/30.07.2001 , in calitate de ... (vezi toată discuția)
Compensatii pentru deportatii din bulgaria ovidiu2010 ovidiu2010 Buna ziua, Ma adresez tuturor celor care ma pot ajuta cu urmatoarea problema: - tatal meu este deportat din Bulgaria si intr-o anumita perioada se puteau ... (vezi toată discuția)