avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcina de serviciu: cine trebuie sa intocmeasca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcina de serviciu: cine trebuie sa intocmeasca Convocarea membrilor comisiei de receptie ?

Directorul institutiei vrea se emita
o Decizie de numire comisie de receptie lucrari.
La receptie vor participa ca membri
si alte persoane de la alte institutii publice.

Va rog frumos sa imi spuneti:
- cine trebuie sa intocmeasca Convocarea membrilor comisiei de receptie ?
Presedintele comisiei sau
salariatul de la Achizitii publice ?

Cine are obligatia de serviciu
sa faca acest lucru ?
Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 11:54, 4 Decembrie 2015
In principiu, presedintele poate desemna un membru al comisiei sa faca acest lucru. Dar tot, in practica, un salariat de la achizitii publice facea acest lucru.
Miliarde de multumiri !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota interna ? sau decizie ? de numire comisie de receptie lucrari reparatii ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Saptamana aceasta urmeaza sa se faca receptia la lucrari reparatii. Receptia va fi facuta de catre o comisie de receptie ... (vezi toată discuția)
Arhivare documente decizie ? oanaportar oanaportar Directorul a emis o Decizie de numire comisie receptie. La receptie au participat si reprezentanti ai unor alte institutii publice. Va rog mult sa imi ... (vezi toată discuția)
Data comunicare decizie ? oanaportar oanaportar Vă rog să mă ajutați cu un răspuns. Directorul instituției noastre publice vrea să dea o decizie de numire a unei comisii de recepție finală a ... (vezi toată discuția)