Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcina de serviciu: cine trebuie sa intocmeasca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcina de serviciu: cine trebuie sa intocmeasca Convocarea membrilor comisiei de receptie ?

Directorul institutiei vrea se emita
o Decizie de numire comisie de receptie lucrari.
La receptie vor participa ca membri
si alte persoane de la alte institutii publice.

Va rog frumos sa imi spuneti:
- cine trebuie sa intocmeasca Convocarea membrilor comisiei de receptie ?
Presedintele comisiei sau
salariatul de la Achizitii publice ?

Cine are obligatia de serviciu
sa faca acest lucru ?
In principiu, presedintele poate desemna un membru al comisiei sa faca acest lucru. Dar tot, in practica, un salariat de la achizitii publice facea acest lucru.
Miliarde de multumiri !