Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot incadra un inginer pe post de economist?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot incadra un inginer pe post de economist?

Un absolvent al Universitatii Bioterra Bucuresti din anul 2003, Facultatea de management agroturistic, cu diploma de inginer, titlul de inginer diplomat, in profilul inginerie economica, specializarea inginerie si management agroturistic cu durata studiilor de 5 ani , poate fi incadrat pe un post de economist in domeniul financiar -contabil?
Răspunsul este categoric da!

Viaţa de zi cu zi ne-a arătat că se poate, şi încă la cel mai înalt nivel. Avem un ministru de finanţe inginer, de ce nu am avea şi ingineri pe post de economişti?

:dance3:
Poate fi angajat ca economist, nu este nici o problema.
Dupa cu spune si colegul meu "themis" s-a vazut si la case mai mari.
Cred că realizaţi sensul şi importanţa acelui emoticon în economia răspunsului :)

:bow:
:offtopic:
:)