Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii-salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii-salarizare

Am lucrat la un SRL in domeniul constructiilor,angajat cu carte de munca,referent resurse umane in perioada 01.04.2009 - 01.07.2009, pana cand sediul firmei s-a mutat in alta localitate sub administrarea altui patron.Nu am putut face naveta la noul sediu si nu se plateau nici drepturile salariale la timp, asa ca am renuntat. Problema este ca nu am primit salariul aferent pentru perioada timpului lucrat ,mai-iunie.Ce pot face si cum sa procedez sa-mi pot recupera dreptuile salariale?Daca se mai poate?
Totusi, nu este obligatoriu sa fiti asistat de catre un avocat intr-un asemenea litigiu daca depuneti actele mentionate mai sus ...:)
Nu este obligatoriu, dar stim cu totii ca poate fi util in instanta acest lucru. Un om de rand nu va sti niciodata sa "manuiasca" cuvintele asa cum stie un avocat cu experienta.