Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Infiintare firma platitoare de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Infiintare firma platitoare de TVA

Buna ziua!

Doresc sa infiintez un SRL, insa vreau ca firma sa fie platitoare de TVA.
Ce acte trebuie sa depun - ma refer doar la acest aspect, pentru a fi platitoare de TVA?
Multumesc.
După ce firma este înființată trebuie să vă adresați AFP pentru opțiunea plătitor de TVA. Nu se mai face direct la Registrul Comerțului.