Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am lovit un cetatean pe trecerea de pietoni, ce pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am lovit un cetatean pe trecerea de pietoni, ce pot pati daca ma da in judecata

buna seara acum 2 saptamani am dat peste un bartbat in varsta de 45 de ani cu masina firmei pe trecerea de pietoni ,acesta nu s-a lovit dcat la cap si l-am dus cu masina la spital ,l-am vizitatat 7 zile de 2 ori pe zi cu mancare si vorbe bune iar acum mi-a crut o suma de bani pe care eu nu o am sa io dau ca sa nu depuna plangere inpotriva mea .Tin sa mentionez ca a venit si politia la constatari si am facut verificare la masina si sa constatat ca cauciucurile nu erau bune pe fata.acum eu nu stiu ce sa fac sa fac rost de banii sau?daca ii voi da banii iar el dupa aceea depune plangere?nu raman cu buza unnflata?el nu are nimic a aumblat casfarlaza cu mn prin oras pe la notari sa vedem car ar face un act care pe mine sa ma apere daca cumva el se va intoarce si va depune plangere civla?

Buna seara!

Va sfatuiesc sa mergeti la un mediator.

Cu stima.