avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nota de lichidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nota de lichidare

Am lucrat la o firma 8 zile si am cerut nota de lichidare.In nota de lichidare scrie salariul de incadrare,venit brut,7 zile lucrate,ore nem 8,val Co neefectuat 76,iar la restul rubricilor este trecut 0.Nu scrie nr. contractului de munca.Va rog sa imi explicati ce inseamna acest lucru si ce ar trebui facut.
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:21, 13 Decembrie 2015
De unde a rezultat cele 8 ore de absente nemotivate?
Nu am primit un raspuns.
Chiar nu a fost cazul...
Aveti cum sa dovediti ca ati fost la munca in acea zi ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinere andre3000 andre3000 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati daca se poate cu urmatoarea problema legata de fluturasul de salariu. Voi detalia fluturasul pentru a fi mai explicit. Tarif ... (vezi toată discuția)
Program de lucru 12/24 - calcul ore covi covi Buna ziua , Lucrez intr-o unitate spitaliceasca , programul este de 12/24 adica 7-19,19-7 cu liber 24 s.m.d ( nu avem liber 48h dupa tura de noapte ci, 24 ... (vezi toată discuția)
Vreau sa stiu papadel papadel am salariu de incadrare de 860 ron, 2 persoane in intretinere,lucrez numai de noapte. o noapte da si una nu. program orele 16-07, simbata duminica 12-07. (vezi toată discuția)