Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj,castig sau pierd?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj,castig sau pierd?

Sunt casatorita de doi ani si cu bani care i-am castigat la nunta am cumparat un apartament,dar pe numele tatalui sotului meu,eu am investit mult in apartament cu banii mei(gresie,faianta,molbila etc.),intrebarea mea este, pot avea ceva sanse sa recuperez ceva bani la divort?Va multumesc
Aveti facturile de la gresie faianta etc investite? Sunt pe numele Dumneavoastra?
Dupa doi ani deja vreti sa divortati ?
Prima greseala este ca ati acceptat sa achizitionati acest apartament pe numele socrului dumneavoastra .
Se pare ca sotul tau inca de la inceput nu a avut incredere in tine si este influentat de parinti .
Puteti recupera o parte din bani in cazul unui partaj in conditiile in care dovedesti cele invocate in mesaj ( acte , martori , etc. ).