Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru pentru utilitati
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru pentru utilitati

Buna ziua!Acum 8 ani a decedat mama ,tata traieste si nu s a facut succesiunea casei.Anul acesta am vrut sa ne racordam la gaze dar ni s a comunicat ca nu se poate realiza fara cadastru si intabulare.Intrebarea e daca se poate efectua acestea fara succesiune?(suntem 2 surori)
REste obligatoriu sa fie dezbatuta succesiunea
In baza certificatului de mostenitor,partile vor solicita initial efectuarea de masuratori si raport cadastral
Ulterior se va solicita intabularea dreptului de proprietate asupra bunului imobil in registrul unic national