Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura

Buna seara, avem niste pamant si suntem mai multi mostenitori dar unul din fratele meu va pleca in strainatate si as dori sa stiu ce act imi trebuie (procura notariala sau imputernicire notariala), pentru ca noi cand vindem sa pot eu sa-l reprezint.
Va multumesc!
Exact cum spuneti, fratele sa inputerniceasca prin notar pe cineva (nu conteaza cine, poate fi si un strain de familie) sa semneze vanzarea in locul lui.Stie notarul ce act va intocmi, principalul este ca fratele care da mandatul sa fie de fata si sa semneze personal in fata notarului.