Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... tichetele de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

tichetele de masa

daca am fost in concediu medical toata luna decembrie beneficiez de tichete de masa? precizez ca patronul in loc sa imi dea a parte di salariu mia dat tichetele demasa pe luna decembrie (este corect sau legal daca nu cui trebuie sa ma adresez cu o reclamatie)
Potrivit Normelor de aplicare a Legii nr.142/1998, persoanele aflate in concediu medical nu beneficiaza de tichete de masa.

Neplata drepturilor salariale poate face obiectul unei:
- sesizari la ITM in raza careia are sediul social angajatorul
- actiuni in instanta
- proceduri de mediere.