Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Redeschidere dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Redeschidere dosar penal

Buna ziua, as avea o intrebare, sper sa fi nimerit titlul subiectului.
Tatal meu a decedat in 2003 lovit de un autoturism care circula cu viteza peste limita legala in localitate. Faptasul nu a patit nimic doar un simplu dosar si cativa bani la familie. Faptasul nu a platit pensie alimentara sau inchisoare. As dori sa stiu daca se poate redeschide dosarul si care ar fi sansele de castig macar pentru pensia alimentara datorata dealungul anilor din 2003 pana la varsta de 18 ani.
Multumesc.
Mergeti si faceti o intrevedere cu Domnul chestor / comandant de politie / sau cerere scrisa prin care sa va indrume sau un avocat sa aibe initiativa sa va explice ce si cum de aici de pe forum .
nu se redeschide nimic si nici pensie din urma nu primiti.