Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut Provident
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut Provident

Buna ziua, am avut o problema care a necesitat sa fac un imprumut provident am discutat cu tipa aceea mi-a explicat detaliile si am stabilit ca plata sa o fac o data pe luna bun si facut la 1000 de lei a ramas sa dau 160 pe luna dupa 2-3 luni de plata a inceput sa imi tot zica ca luna nu are 4 saptamani...si ca eu pe langa cei 160 pe luna mai am de dat alti bani adica luna avand 28 de zile ma incadrez cu plata daca luna are 31 de zile eu raman dator cu cele 3 zile mi se pare o prostie ea nu a spus nimic pana sa semnez contractu de asemenea treaba sa nu mai spun ca ma suna cu 1 saptamana inainte de termenu care am stabilit ca iau salariu si pot plati rata foarte stresanti sau poate asa este doar tipa aceea nu prea respecta ce este de respectat tinand cont ca eu luna de luna am platit rata la ei. Intrebarea este alta ce pot face daca nu mai platesc rata sau intarzi cateva luni cu plata ratei, asta in caz ca raman fara munca...!!
Buna seara,
Trebuie sa cititi cu atentie contractul si sa vedeti ce scrie acolo.
Citiți în contract când trebuie sa plătiți și nu mai luați în seama.
Puteți ajunge la executare silita dacă nu mai plătiți, asta insemnand ca vi se vând lucrurile pana la concurenta sumei datorate.
Nu va gândiți ca rămâneți fără munca.