avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit sediul social fara activitate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit sediul social fara activitate

Cum scapam de impozitul pe sediul social fara activitate din apartamentul de bloc?
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 17:12, 3 Ianuarie 2016
Lichidati (radiati din RC si de la AFP) societatea comerciala sau PFA/PFI care detine acel sediu social.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social - firma fostului proprietar al imobilului GabrielPt GabrielPt Detin un imobil cumparat in anul 2007, iar la o interogare efectuata la Registrul Comertului, am constatat ca fostul proprietar al imobilului are o sociatate ... (vezi toată discuția)
Din cauza declararii de sediu pfi trebuie sa platesc 100% reabilitarea termica? Ahile75 Ahile75 Buna izua, Angajatorul sotiei a cerut ca aceasta sa-si faca PFI pentru a-i plati salariul prin contract de colaborare, probabil pentru ca e mai avantajos ... (vezi toată discuția)
Am ramas fara sediu elenarobe elenarobe buna ziua Am fost evacuata de propietar din fostul sediu. social Momentan firma mea nu mai are sediu social. Ce optiuni am, si ce pot face? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)