avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Majorarea pensiei pentru limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Majorarea pensiei pentru limita de varsta

în ianuarie 2019 am dreptul la pensie de limită de vârstă. am 11ani si 3luni în grupa II lucrați.vă rog frumos
dacă pot iesi la pensie cu reducere de 2 ani la limită de vârstă se majoreaază pensia cu 25% pe 10ani gr. II și se pt adăuga și ani de facultate și liceu?
mulțumesc! și voi continua cu răspunde albastru îmi cer scuze

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferente pensii amarianaro amarianaro Urmatoarea situatie Pot iesi la pensie in mod normal, la limita de varsta (am varsta standard de pensionare si stagiul de cotizare impus) si in acelasi timp ... (vezi toată discuția)
Pensionarea vrinceanu mariana vrinceanu mariana Sunt barbat. nascut in lua august 1954.Am lucrat 11ani in grupa I ,14 ani in grupa II si 6 ani fara grupa. As dori sa aflu in ce an ma incadrez sa ies la ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata panadaniela panadaniela Daca am 55 de ani, 36 de ani vechime, 4 ani grupa a doua pot sa ma pensionez anticipat, avand 3 copii.Vreau sa stiu daca pentru pensionare anticipata scade si ... (vezi toată discuția)