Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Mai exista taxa hoteliera?
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Mai exista taxa hoteliera?

As vrea sa stiu daca de la 01.01.2016 s-a scos taxa hoteliera.
Multumesc
Conform Noului Cod Fiscal,taxa hotelieră este eliminată de la 1 ianuarie 2016.
Ma puteti ajuta si cu un support legal, un nr de art? Multumesc
Nu exista un articol anume, dar aceasta nu mai apare. Vedeti TITLUL IX - Impozite și taxe locale din cele doua Coduri fiscale.

Noul cod [ link extern ]
Ioan Petru Butariu, Contabil