Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare pe spatiul public
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare pe spatiul public

Buna ziua!
Sunt interesat de infiintarea unei afaceri. Doresc sa deschid un magazin alimentar pe spatiul public, respectiv trotuar, unde sa comercializez pe intreaga perioada a anului.
De unde fac rost de autorizatie si cam ce este nevoie dupa ce infiintez societatea.
Trebuie sa va interesati la primarie si catre ei sa va adresati cu o cerere de inchiriere. Se va organiza licitatie pentru concesionare teren. Vedeti ca primaria trebuie sa aiba hotarare de consiliu privind procedura.