Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ce acte trebuie sa dau noului administartor?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ce acte trebuie sa dau noului administartor?

Bună ziua! acum cateva saptamani am hotarat sa imi vand firma. Am gasit un client si am mers impreuna la un jurist care se ocupa cu intocmirea actelor pentru Registrul Comertului (schimbarea de administrator si toate celelalte acte...). Aici intervine marea problemă! Nu stiu ce acte (dintre cele vechi) trebuie să dau noului administator. Ma puteti ajuta, va rog? Mutumesc mult!
Preferabil sa i le dati pe toate fiindca oricum nu va vor mai trebui!:D
daca ati avut contract de munca la societatea dvs. va recomand sa nu remiteti noului administrator, documentele privind plata CAS, somaj,asigurari medicale. O sa aveti nevoie de ele mai tarziu.