Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Povestea unei minore
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Povestea unei minore

Buna seara! Am si eu o intrebare . Un barbat de 25 de ani are o relatie cu o fata de 16 ani si fata vrea sa se mute la el acasa. Barbatul acesta poate fi sanctionat daca fata se muta la el? Se poate face ceva foaie la politie in legatura cu asta?
Buna seara,
Daca fata se muta de buna voie si nesilita de nimeni nu se intampla nimic.
Doar ca pot veni parintii acasa la persoana majora in varsta de 25 de ani sa isi ia fata. De asemenea tot parintii pot reclama la politie ca fiica lor minora locuieste fara forme legale la majorul de 25 de ani. Despre toate acestea s-a mai discutat. Lasati fata sa mai creasca si sa mai copilareasca, iar la 18 ani o invatati cum e cu viata sexuala. Asta daca o iubiti.