Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Platire asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Platire asigurare de sanatate

Imi poate spune cineva daca s-a adoptat legea cum ca si cei care au venit 0 pe luna sunt obligati sa plateasca CAS din ce am inteles ?
Nu cred ca li se vor returna sumele platite ... dar pana la adoptarea solutiei finale ,nu putem sti exact ce se intampla cu cei care au platit.
in momentul de fata cei care nu contribuie si peste un timp racesc, si au nevoie de o reteta de la medicul de familie, trebuie sa plateasca 7000 lei ??
@ Srb

Daca nu sunt asigurati sigur vor plati serviciile medicale.