Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PROGRAM PRIMA CASA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PROGRAM PRIMA CASA

PARINTII MEI AU DETINUT O CASA IMPREUNA.TATAL MEU A DECEDAT, ARAMAS DOAR MAMA CARE LOCUIESTE IN CASA.EU MAI AM O SORA.POT PARTICIPA LA PROGRAMUL PRIMA CASA?
daca nu ati dezbatut succesiunea e OK, poti sa aplici pentru Prima casa
adriancirstian a scris:

PARINTII MEI AU DETINUT O CASA IMPREUNA.TATAL MEU A DECEDAT, ARAMAS DOAR MAMA CARE LOCUIESTE IN CASA.EU MAI AM O SORA.POT PARTICIPA LA PROGRAMUL PRIMA CASA?

Cat timp nu s-a dezbatut succesiunea si nu ati devenit mostenitor cu cota parte din acea casa puteti aplica la programul Prima Casa cu sanse reale de succes!
B-)
multumesc
Puteti participa la programul prima casa iar sansele va sunt egale cu toti cei care aplica avand in vedere ca nu s-a dezbatut succesiunea .
Succes