Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... coasigurat daca am o mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

coasigurat daca am o mostenire

Buna ziua. Eu sunt coasigurata, prin sotul meu, care e salariat. As dori sa stiu, daca in urma mostenirii unui imobil de la mama mea, imi pierd calitatea de coasigurat sau nu. Multumesc

Daca nu obtineti venituri de pe urma mostenirii, nu va pierdeti calitatea de co-asigurat.