Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua. Mama mea impreuna cu bunica mea, sunt proprietare (au titlul de proprietate) impreuna pe mai multe terenuri extravilane. Bunica a murit de 15 ani, a avut 4 copii (inclusiv mama mea), iar unul din ei a murit si a avut 3 copii (care nu au facut succesiunea, dar nu au nici pretentii). Cum procedeaza mama ca sa obtina actul de proprietate pe partea ei?
Merge la un Notar Public si deschide succesiunea dupa Bunica decedata
Multumesc