Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa APIA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa APIA

Buna ziua,

Am avut un teren de 2 Ha.
Anul acesta am mai achizitionat de la unul dintre vecini inca 1 Ha (acum am 3 Ha).
L-am cultivat cu grau.
Saptamana asta cand am fost sa-mi ridic indemnizatia de la APIA, mi s-a comunicat ca suprafata mea de teren, mi se suprapune cu cea a vecinului (pe o portiune de 1,25 Ha).
Drept pedeapsa, mi se aplica o penalizare suplimentara, si nu mai primesc nici un ban (nici pe suprafata ce nu se suprapune - prejudiciul fiind ~ de 2.800 RON).
Cand am intrebat de ce am fost penalizat doar eu, mi s-a comunicat sa vin cu vecinul (care nici nu vrea sa auda sa mearga din nou la APIA).

Va rog sa-mi comunicati ce cai am de atac, si unde as putea sa ma adresez, sau, ce-as putea face pentru a mai recupera din bani?

Multumesc anticipat!
Revin cu intrebarea. :)