Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract PFA nou infiintat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract PFA nou infiintat

buna, mi-am deschis un PFA, in actele eliberate de registrul comertului apare cum ca rezolutia a fost data pe data de 31 decembrie 2015 in baza cererii din data de 30 decembrie 2015. Pe certificatul de inregistrare eliberat de registrul comertului apare ca data eliberarii 6 ianuarie 2016.
Pot sa am un contract semnat cu data de 1 ianuarie 2016 / sa incasez facturi pe acest contract sau prima data trebuie sa fiu inregistrat la finante? Sau care e data de la care pot sa semnez contracte / incasa facturi?
Va multumesc
Incepand cu data in care ati inregistrat pfa la finante e data inceperii activitatii. Si tot cu acea data puteti sa incepeti sa faceti si cheltuieli pe pfa cu factura.
george-neagu, moderator
Daca am semnat un contract cu o firma pe data de 4 ianuarie 2016 nu este valabil / trebuie refacut cu data la care ma inregistrez la finante?
Multumesc