Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recurs respins
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recurs respins

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu o nelamurire.M-am judecat cu angajatorul, am castigat procesul partial, daunele morale nu mi-au fost acordate pentru care am facut recurs.Pentru recurs am facut urmatorii pasi:
-hotararea sentintei s-a dat in 26.05.2009
-am luat copie de pe minuta in 29.05.2009
-am depus recurs la tribunal in 10.06.2009
Sentinta finala cu motivarea mi-a venit in 20.06.2009 si primul termen al recursului a fost in 14.07.2009 unde s-a amanat din cauza avocatului paratei ca nu este in oras.
Astazi a fost un nou termen, un alt complet de judecata si ne-a respins recursul pentru ca nu a fost depus in termen.Poate sa spuna si mie cineva de specialitate unde a fost greseala si daca se mai poate face ceva.S-a dat un nou termen pe 18.08.2009 dar pentru recursul angajatorului impotriva sentintei de fond.
Rectificare:
Recursul a fost respins deoarece motivatia a fost depusa cu 5 zile inainte de primul termen si ca ar fi trebuit cu 15 zile de la data primirii sentintei fiindca este recurs , nu apel.

Poate sa am lamureasca cineva???

ContSters82334, utilizator
Multumesc pentru raspunsuri, din pacate am fost in eroare, intelesesem de pe forum ca in termen de 10 zile de la comunicare se depune recursul si cu 5 zile maxim inainte de primul termen al recursului se depune motivatia.
Asa am facut si am pierdut.