Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare despre iesirea unor minori din tara .
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare despre iesirea unor minori din tara .

Buna ziua ; daca mama primeste spre ingrijire si educare minorii , dupa divort , poate pleca din tara pt o perioada scurta de timp cu ei fara sa imi ceara acordul ?
Ce ar trebui sa contina declaratia mea pt a nu-si face de cap cum vrea ea ?
Nu sunteți decăzut din drepturi, dar nici nu aveți prea multe, ca ex. mama poate ieși din tara fără sa aibă nevoie de acordul dvs.
Unde se duce cu copiii, care e scopul călătoriei?
Când ați divortat?
Da, aparent mama are autoritate exclusiva.