Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intrebare administrare interogatoriu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intrebare administrare interogatoriu

Daca pe fondul unui proces a fost admisa proba interogatoriului la primul termen si partea, dintr-o eroare, nu s-a prezentat iar instanta a considerat acest lucru ca un inceput de dovada, poate fi administrata aceasta proba in apel?
Va multumesc
ionu roman, utilizator
Nu mai poate fi reluata in apel proba cu interogatoriu,in mod firesc instanta de fond a considerat aceasta imprejurare ca un inceput de dovada in folosul aceluia care a propus interogatoriul, conf.art.358 NCPC.