Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cumparare lemne pe persoana juridica.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cumparare lemne pe persoana juridica.

Buna ziua,

A fost cineva azi de la noi de la firma la Selgros ca sa cumpere un palet cu lemne, si aparent nu se pot cumpara lemne pe firma (in ciuda faptului ca avem inclzire cu lemne la sediul firmei), doar pe persoana fizica.

E adevarat ca nu se pot cumpara lemne de catre firme, doar de catre persoane fizice? Ei pana la urma mi-au dat o factura pe persoana fizica.
Nu am gasit nicaieri vreo interdictie ca persoanele juridice sa comercializeze lemne de foc intre ei. In cazul lemnului de foc ar trebui aplicat taxarea inversa, nefiind lemn prelucrat.