Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CERERE CHEMARE LA INTEROGATORIU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CERERE CHEMARE LA INTEROGATORIU

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere chemare la interogatoriu. Va multumesc.:D
freeelis

:D art. 138 C. proc. civ. are 3 alin. ;)
cucu_bau a scris:

freeelis

:D art. 138 C. proc. civ. are 3 alin. ;)

Care este al treilea alineat?
[ link extern ]
Alin. (3) In cazul amanarii, partea este obligata, sub pedeapsa decaderii, sa depuna, cu cel putin 5 zile inainte de termenul fixat pentru judecata, copii certificate de pe inscrisurile invocate.
Art.138 C.proc.civ are urmatorul continut :
Dovezile care nu au fost cerute in conditiile art. 112, 115 si 132 nu vor putea fi invocate in cursul instantei, afara de cazurile:
1. (textul pct. 1 a fost abrogat prin Decretul nr. 208 din 12.VIII.1950);
2. cand nevoia dovezii ar reiesi din dezbateri si partea nu o putea prevedea;
3. cand administrarea dovezii nu pricinuieste amanarea judecatii;
4. cand dovada nu a fost ceruta in conditiile legii, din pricina nestiintei sau lipsei de pregatire a partii, care nu a fost asistata sau reprezentata de avocat.
In cazurile prevazute la pct. 2 si 4, partea adversa are dreptul la contraproba numai asupra aceluiasi aspect.

De unde ati luat acel continut ? ... :-/
Din C. proc. civ., asa e si la mine dar, fara ultima proprozitie, la mine intra la alin. (2) si anume: alin. (2) In cazurile prevazute la pct. 2 si 4, partea adversa are dreptul la contraproba numai asupra aceluiasi aspect, si...................alin. (3) ..........cele scrise mai sus..........