avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CERERE CHEMARE LA INTEROGATORIU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CERERE CHEMARE LA INTEROGATORIU

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere chemare la interogatoriu. Va multumesc.:D
Cel mai recent răspuns: cucu_bau , utilizator 21:15, 18 August 2010
freeelis


:D art. 138 C. proc. civ. are 3 alin. ;)
cucu_bau a scris:

freeelis


:D art. 138 C. proc. civ. are 3 alin. ;)


Care este al treilea alineat?
[ link extern ]
Alin. (3) In cazul amanarii, partea este obligata, sub pedeapsa decaderii, sa depuna, cu cel putin 5 zile inainte de termenul fixat pentru judecata, copii certificate de pe inscrisurile invocate.
Art.138 C.proc.civ are urmatorul continut :
Dovezile care nu au fost cerute in conditiile art. 112, 115 si 132 nu vor putea fi invocate in cursul instantei, afara de cazurile:
1. (textul pct. 1 a fost abrogat prin Decretul nr. 208 din 12.VIII.1950);
2. cand nevoia dovezii ar reiesi din dezbateri si partea nu o putea prevedea;
3. cand administrarea dovezii nu pricinuieste amanarea judecatii;
4. cand dovada nu a fost ceruta in conditiile legii, din pricina nestiintei sau lipsei de pregatire a partii, care nu a fost asistata sau reprezentata de avocat.
In cazurile prevazute la pct. 2 si 4, partea adversa are dreptul la contraproba numai asupra aceluiasi aspect.

De unde ati luat acel continut ? ... :-/
Din C. proc. civ., asa e si la mine dar, fara ultima proprozitie, la mine intra la alin. (2) si anume: alin. (2) In cazurile prevazute la pct. 2 si 4, partea adversa are dreptul la contraproba numai asupra aceluiasi aspect, si...................alin. (3) ..........cele scrise mai sus..........

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu compensatoriu sunshin3_ana_mary sunshin3_ana_mary m-am hotarat sa deschid o actiune in instanta impotriva angajatorului pentru a fi obligat la plata salariului compensatoriu care mi-l datoreaza. exista ... (vezi toată discuția)
Dosar ptr contestare decizie tudfamily tudfamily Buna ziua, Doresc sa depun un dosar ptr contestarea deciziei de cercetare disciplinara. Am fost la judecatorie sector 4 Bucuresti si mi s-a spus ca am ... (vezi toată discuția)
Exceptii si probe dupa interogatoriu adrianadamian2009 adrianadamian2009 Intrebare: In situatia in care la fond s-au administrat o parte din probe, dar reclamantul a solicitat interogatoriu si a fost admis, dupa interogatoriu se vor ... (vezi toată discuția)