Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Persoana care locuieste fara viza de flotant si cu ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Persoana care locuieste fara viza de flotant si cu contract de inchiriere neinregistrat

buna ziua
Ce risca o persoana care locuieste fara viza si cu contract neinregistrat la administratia financiara .
Pe scurt, persoana fara viza de resedinta risca o amenda intre 40 si 80 de lei iar proprietarul care ii ia bani de chirie fara contract o amenda pentru evaziune fiscala.