avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Persoana care locuieste fara viza de flotant si cu ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Persoana care locuieste fara viza de flotant si cu contract de inchiriere neinregistrat

buna ziua
Ce risca o persoana care locuieste fara viza si cu contract neinregistrat la administratia financiara .
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 19:47, 14 Ianuarie 2016
Pe scurt, persoana fara viza de resedinta risca o amenda intre 40 si 80 de lei iar proprietarul care ii ia bani de chirie fara contract o amenda pentru evaziune fiscala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sa fac in cazul unui vecin care m-a reclamat ca nu am mutatie? dragalasha_mititika dragalasha_mititika Eu si prietenul meu stam la mine de 3 ani. Eu figurez cu domiciliul aici, el nu. Problema a aparut cand prietenul meu si cu mine am fost martori la un act de ... (vezi toată discuția)
Apartament inchiriat fara contract Livica Livica Imi puteti spune va rog, ce risca un proprietar daca inchiriaza apartamentul fara sa inregistreze contractul la Adm Financiara ? Si daca cei de la Adm Fin fac ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! stam in chirie de un an de zile dar nu am incheiat ... Anuta7 Anuta7 Buna ziua! Stam in chirie de un an de zile dar nu am incheiat contract. Proprietarii au intocmit unul de mana, am semnat si au zis ca o sa inregistreze unul si ... (vezi toată discuția)