Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obtinerea unui nou permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obtinerea unui nou permis

Buna seara,

Am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra:
Am fost judecat pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice si am fost condamnat la 1 an de privare de libertate si in decizia curtii de apel scrie interzicerea drepturilor pe o perioada de 3 ani. (Adica sa nu dau de permis pe o durata de 3 ani). Pedeapsa am executat-o deja....nu se poate face nimic pentru a-mi recapata macar dreptul de a da de permis??
Buna seara,
Aveti dreptul sa dati examen la un an de la executarea pedepsei principale si nu a drepturilor suspendate.