Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Garaj neintabulat.
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Garaj neintabulat.

In 2003 am dobandit prin cumparare o casa intabulata si o anexa din lemn (garaj/magazie), neintabulata, construita in 1990,fara autorizatie de constructie. Va rog sa imi spuneti cum pot intra in legalitate pentru a o intabula.
Va multumesc!
Sunt in aceeasi situatie, am cumparat o casa si un teren pe care este sityuat un garaj de 60mp, care are cadastru terenul la fel , pe teren apare constructia dar nu am garajul intabulat ce pot face?
Sunt in aceeasi situatie, am cumparat o casa si un teren pe care este situat un garaj de 60mp, care are cadastru terenul la fel , pe teren apare constructia dar nu am garajul intabulat ce pot face?