Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cota tva 20%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cota tva 20%

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati, am o firma de prestari servicii (curatenie) si am facturat la inceputul lunii Ianuarie 2016 serviciile clientilor aferente lunii Decembrie 2015 cu cota TVA 24%. E corect asa? Sau trebuia facturat cu noua cota de 20%? Repet serviciile facturate sunt aferente lunii Decembrie 2015.

Va multumesc anticipat!
Trebuia sa fi facturat cu cota de 20%. Cand o sa depuneti d394 nu o sa regasiti acolo dupa 1 ianuarie 2016 cota de 24%. Anulati facturile si refaceti-le corect.