Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... informatie declaratie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

informatie declaratie somaj

Buna ziua! Am o problema la depunerea dosarului de somaj -firma la care am lucrat a avut o eroare de procedura la depunerea initiala a declaratiei, a facut ulterior rectificare dar la somaj inca nu apare corectia. Va rog sa-mi spuneti cu cine pot discuta pentru ca nici somajul, nici firma in cauza nu stiu ce este de facut. Problema este ca deja am pierdut 2 saptamani de somaj desi am depus in termen restul actelor iar neremedierea situatiei imi aduce mari probleme. Va multumesc !
Angajatorul sa va dea o copie dupa Declaratia D112 rectificata cu care mergeti la Agentia de Somaj sa va rezolve situatia.