Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare corecta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare corecta

buna ziua, am o achizitie de un program de gestiune in valoare de 1035 lei + tva 248.3 in ce cont inregistez valoarea de 1035 in 2131 sau 208 sau 303
Achiziţia licenţei programului informatic, inclusiv cheltuielile de punere în funcţiune se va înregistra în contul contabil 208.