Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mucegai
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mucegai

Buna ziua,

Am achizitionat si eu un apartament in anul 2015 luna septembrie si dupa 4 luni am constatat pe pereti niste gandacei albi, pe parchet mucegai si parchetul prin unele locuri s-a stricat. Am luat legatura cu dezvoltatorul si mi-a spus ca el mu are ce sa faca decat sa schimbe decat cateva placi. Intrebarea mea este eu pot sa schimb parchetul pe asigurarea locuintei?
Daca ati hotarat sa inlocuiti dv prin investitie proprie parchetul,este de preferat ca anterior oricaror demersuri sa verificati temeinic factorul generator al mucegaiului
Daca nu indepartati factorul care genereaza mucegaiul riscati ca la un interval sa va confruntati cu situatie identica
Sunt mai multi factori care contribuie la aparitia si favorizarea fenomenului de mucegaire=
proasta izolatie la tocarie termopan,a peretilor exteriori,etc
ynocentta, utilizator