Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C.O. pe anul trecut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C.O. pe anul trecut

Scuzati ignoranta dar s-a modificat legea intr-un mod atat de aberant ancat cine nu a efectuat tot C.O. pe 2015 nu mai poate efectua acest concediu in anul 2016?
Asa sustine conducerea firmei mele desi anul trecut am fost mereu amanat cu concediul pe motiv ca nu-s oameni. Multumesc anticipat :)
Nu s-a modificat legea in acest sens . Incepand cu anul 2015 , perioada pe care se poate lua concediul neefectuat s-a marit cu 6 luni .In cazul dumneavoastra pana in Iunie 2017 puteti beneficia de concediul ramas din 2015 .
@ genessis63

Sustinerea conducerii este una dintre multitudinile aberatii care pot fi sustinute de unii angajatori.