avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C.O. pe anul trecut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C.O. pe anul trecut

Scuzati ignoranta dar s-a modificat legea intr-un mod atat de aberant ancat cine nu a efectuat tot C.O. pe 2015 nu mai poate efectua acest concediu in anul 2016?
Asa sustine conducerea firmei mele desi anul trecut am fost mereu amanat cu concediul pe motiv ca nu-s oameni. Multumesc anticipat :)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:08, 19 Ianuarie 2016
Nu s-a modificat legea in acest sens . Incepand cu anul 2015 , perioada pe care se poate lua concediul neefectuat s-a marit cu 6 luni .In cazul dumneavoastra pana in Iunie 2017 puteti beneficia de concediul ramas din 2015 .
@ genessis63

Sustinerea conducerii este una dintre multitudinile aberatii care pot fi sustinute de unii angajatori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna vasy_282828 vasy_282828 Am incetat contractul individual de munca la unitatea X in anul 2016. Am ramas cu zile de co din anul 2015 neefectuate pe care le am efectuat in anul ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna elisa_2000 elisa_2000 Concediul de odihna aferent anului 2014 se poate efectua pana la sfarsitul anului 2015 (12 luni). In 2015 s-a modificat codul muncii si concediul aferent ... (vezi toată discuția)
Recuperare concediu de odihna neefectuat datorita concediului de crestere copil mass mass Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in privinta concediului de odihna al sotieii mele! In iulie 2015 sotia mea a nascut, pana la data nasterii nu a efectuat ... (vezi toată discuția)