Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Consilierea juridica - parteneri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Consilierea juridica - parteneri

Buna ziua,

Doresc sa infiintez o societate comerciala cu obiect principal de activitate, cod caen 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management.
Printre obiectele secundare de activitate pot desfasura si activitati juridice (cod caen 6910) printr-un parteneriat cu un avocat? Daca se poate face acest lucru, exista o procedura diferita fata de cea normala de infiintare a unei societati comerciale?

Multumesc anticipat!
Nu puteti desfasura aceste activitati. Doar cel mult sa faceti o intelegere nescrisa cu avocatul sa va retrocedeze o parte din onorariul pe care il factureaza.
Daca vreti sa infiintati firme la registrul comertului, e cat de cat ok primul cod caen mentionat.
Multumesc frumos pentru raspuns! O zi buna!