avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Extrasul pe certificatul de nastere necesar la cererea ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Extrasul pe certificatul de nastere necesar la cererea cetateniei italiane.

Cum as putea obtine extratul pe certificatul meu de nastere (legalizat) din Romania daca eu locuiesc in prezent in Italia, fara ca sa ma deplasez pana in Romania. Acest act imi e necesar pentru a cere cetatenia italiana.
Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2016
lilianastefanica, utilizator
Cel mai recent răspuns: Vilb , utilizator 12:12, 21 Ianuarie 2016
Nu se elibereaza decat personal sau daca persoana desemnata detine imputernicire notariala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie minor 14 ani Gogolino Gogolino Buna seara.Poate cineva sa ma lamureasca intr-o problema ? Eu sunt romanca ,casatorita cu un italian si am un baiat care a implinit 14 ani in februaie. I-am ... (vezi toată discuția)
Obtinere certificat de nastere fara cetatenie bogdan18me bogdan18me Salutare,am si eu o problema. Prietena mea Maria e nascuta in Cluj-Napoca dar de mica a plecat cu mama ei in Italia,unde aceasta s-a recasatorit. Mama ei a ... (vezi toată discuția)
Documente necesare pentru a intra in românia cu fetița născuta in italia Gaby753 Gaby753 Ce documente i-mi sunt necesare pentru a intra in țara cu fetița născuta in Italia Menționez ca eu am pașaportul expirat si cartea de identitate ... (vezi toată discuția)