Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Extrasul pe certificatul de nastere necesar la cererea ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Extrasul pe certificatul de nastere necesar la cererea cetateniei italiane.

Cum as putea obtine extratul pe certificatul meu de nastere (legalizat) din Romania daca eu locuiesc in prezent in Italia, fara ca sa ma deplasez pana in Romania. Acest act imi e necesar pentru a cere cetatenia italiana.
Multumesc.
lilianastefanica, utilizator
Nu se elibereaza decat personal sau daca persoana desemnata detine imputernicire notariala.