Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Stie cineva banci care nu colaboreaza cu Biroul de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Stie cineva banci care nu colaboreaza cu Biroul de Credite?

multumesc !
Chiar nu va inteleg?!
De unde obsesia aceasta sa postati acelasi mesaj de n ori?
#-o
Nu va poate raspunde nimeni la aceasta intrebare fiindca tine de politica interna a fiecarei institutii bancare . De ce nu faceti o lista a bancilor si nu treceti pe la sediile lor centrale sa ii intrebati live?
:D
MIHAI GRIGORE a scris:

Chiar nu va inteleg?!
De unde obsesia aceasta sa postati acelasi mesaj de n ori?
#-o
Nu va poate raspunde nimeni la aceasta intrebare fiindca tine de politica interna a fiecarei institutii bancare . De ce nu faceti o lista a bancilor si nu treceti pe la sediile lor centrale sa ii intrebati live?
:D

Nici nu ma veti intelege pana nu ajungeti in situatia nostra, no offence. Vroiam sa aflu din experienta oamenilor .
Care situatie?
Nu puteti sa explicati?
B-)
E vorba ca doresc sa iau un credit pentru a plati un alt credit la care am intarziat cu plata si pentru care i s-a cerut sa achit suma intergral in maxim 15 zile.
Pai depinde cat ati intarziat si despre ce suma este vorba. Si mai conteaza daca banca va comunicat la biroul de credit pt ca daca nu v-a comunicat poate aveti sanse sa mai solicitati un credit pentru refinantare, dupa ce achitati ratele scadente.
Sau incercati sa faceti creditul pe numele parintilor. Incercati si la CEC. Si ei acorda credite, si din cate stiu iau in calcul veniturile cumulate ale membrilor de familie.

Referitor la Biroul de Credite, din cate stiu acesta colaboreaza cu toate bancile. Bancile sunt conectate la Biroul de credite printr-un sistem informatic intern, astfel incat atunci cand se duce cineva la o banca sa faca un credit, daca aceasta persoana apare in baza de date a biroului, banca vede.
Krissia ., Alte profesii