avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt PFA dar si angajat in curs de disponibilizare- ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt PFA dar si angajat in curs de disponibilizare- pot intra in somaj?

Sunt PFA si angajata la o firma (sef compartiment). Compartimentul la care lucrez se desfiinteaza (sunt propusa pentru disponibilizare). Pot inta in somaj daca sunt si PFA? Mentionez ca pentru PFA am platit doar impozitul de 16%. Anul trecut am realizat un venit, insa anul acesta (pana acum) nu am realizat venituri. De asemenea, mai mentionez, ca activitatea pe care o prestez ca PFA este diferita de cea pe care o prestez ca angajat.

Va multumesc,
Cu stima,
ing. Ionescu Aurelia
Cel mai recent răspuns: ionescu.maurelia , utilizator 11:35, 31 Iulie 2009
Va multumesc frumos!
Aurelia Ionescu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj vs pfa koeni koeni Persoana beneficiara de indemnizatie de somaj, daca intre timp infiinteaza Pfa va pierde indemnizatia? (vezi toată discuția)
Somaj . xan xan Pfa-ul sotului nu realizeaza un venit de 8468lei/an. Are contract cu CAS ,CASS si AJOFM de la infiintare. Acum vrea sa intre in somaj pt ca realizeaza ... (vezi toată discuția)
Contract asigurare somaj pvioletai pvioletai Buna ziua, Am voie sa imi fac contract de asigurare pentru somaj daca nu am nici un venit? Am avut CIM pe perioada determinata de 1 an in cadrum unei ... (vezi toată discuția)